Hidrolik Presler

Hidrolik presler, elektrik motorundan aldığı dönme hareketini mekanik işe çeviren makinalardır. Hidrolik presler günümüzde kontrol kolaylığı, ekonomik olması ve az yer kaplamalarından dolayı geniş bir uygulama alanı bulmaktadır. Üzerine bağlanan kalıplar yardımıyla metal iş parçası üzerine basınç ya da darbe uygulayarak metalleri kesmeye, kıvırmaya, çekmeye ya da sıvamaya çalışırlar.

Kullanım alanları ve amaçlarına göre çeşitli hidrolik presler mevcuttur.

• Atölye tipi hidrolik presler
• Hidrolik büküm presleri
• Hidrolik C tipi presler
• Hidrolik H tipi presler
• Hidrolik sıvama presleri
• Hidrolik ütüleme presleri
• Hidrolik kolonlu tek ve çift tesirli presler
• Hidrolik sıcak kauçuk presleri

Hidrolik Pres imalatı, onarımı, modernizasyonu ile ilgili yılların vermiş olduğu tecrübe ile, ihtiyaç ve isteklerinize uygun presler tasarlıyor ve imal ediyoruz.

Hidrolik Pres Tasarım ve İmalatı

Hidrolik presler tasarlanırken, yapılacak olan işin özelliklerine göre tasarım yapılır. Belirlenen özelliklerin, ortaya çıkan tasarımın ölçütlerine uygun olup olmadığı sorgulanır. Tasarım ölçütleri kendi içinde iki gruba ayrılabilir. Bunlardan birincisi, presin genel ölçülerinin teknik özelliklere göre belirlendiği mekanik tasarım; diğeri ise presin çalışma şekline bağlı olarak yapılan hidrolik tasarım ve boyutlandırmadır. Mekanik tasarım ile hidrolik tasarım ölçütlerini beraber ele alarak, istediğiniz tonajda çalışacak hidrolik presin tasarımını gerçekleştiriyoruz.

Hidrolik presler imal edilirken tasarımdan dolayı pres gövdesinde çatlama, kırılma ve plastik şekil değiştirme ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda presler kullanışsız hale gelebilmekte ve kalıplar da bozulabilmektedir. Bu problemi önlemek amacıyla, imalat başlamadan önce CAD ve analiz programları ile presin teknik hesaplamalarını gerçekleştiriyoruz. Bu sayede pres gövdesini oluşturan plakaların kalınlıkları azaltılarak malzeme tasarrufu sağlıyor, imal edilen pres gövdesini optimum kalınlıkta en verimli şekilde çalışır hale getiriyoruz. İstekleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda, istediğiniz özel hidrolik presi imal ediyoruz ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.